یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
 
برگزاری همایش کتابخانه با عنوان” آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی و منابع علمی الکترونیکی”. آبان ۱۴۰۱

برگزاری همایش کتابخانه با عنوان” آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی و منابع علمی الکترونیکی”. آبان ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جبرائیل رزمجو ۲۴ آبان در کارگاه آموزشی آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی و منابع علمی الکترونیکی با بیان اینکه کتابخانه هر دانشگاهی به نوعی قلب آن دانشگاه محسوب می شود، گفت: کتابخانه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی یکی از کتابخانه های قوی و مهم از نظر فضای فیزیکی و محتوایی در میان دانشگاه های کشور است.
وی با بیان اینکه طی سال های اخیر در سایه تلاش مدیران دانشگاه و کارکنان کتابخانه مرکزی، پیشرفت بسیار خوبی را در این حوزه شاهد بودیم، افزود: کتابخانه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی دارای امکانات بسیار خوبی بوده و رتبه های برتر منطقه ای و ملی را در حوزه های مختلف کسب کرده است.
رزمجو با بیان اینکه کتابخانه مرکزی دانشگاه از نظر منابع علمی و پایگاه های اطلاعاتی دارای ظرفیت های بسیار خوبی است، تصریح کرد: پیشنهاد می شود به منظور آشنایی دانشجویان با بخش های مختلف کتابخانه مرکزی، تور بازدید از کتابخانه مرکزی برای دانشجویان برگزار شود.
حبیب شهبازی شیران رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه هدف اصلی برگزاری این برنامه ها معرفی امکانات و ظرفیت های کتابخانه مرکزی به دانشجویان است، گفت: در تلاش هستیم سلسله کارگاه های آموزشی برای آشنایی دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی و اعضای هیات علمی با منابع علمی و اطلاعاتی الکترونیکی در طول سالتحصیلی تداوم داشته باشد.
وی با اشاره به موفقیت های اخیر کتابخانه مرکزی دانشگاه در حوزه های مختلف، افزود: کتابخانه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی در سالتحصیلی ۹۹_۱۳۹۸ توانست عناوین نخست کشور در زیربخش هزینه کرد برای منابع داخلی و هفتم کشور در زیربخش هزینه کرد برای منابع خارجی در میان ۲۲۶ کتابخانه دانشگاه ها و پژوهشگاه های زیر پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در بین ۲۸۲ کتابخانه زیر پوشش سامانه آمار کتابخانه ها را کسب کند.
شهبازی شیران همچنین کسب رتبه نخست کشور در ثبت پیشنهاده در سال تحصیلی ۹۹_۱۳۹۸ در بین ۹۱ موسسه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کسب رتبه دوم منطقه ۳ آمایش آموزش عالی کشور در ثبت پیشنهاده در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰، کسب رتبه اول منطقه ۳ آمایش آموزش عالی کشور در ثبت پیشنهاده در سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹ و غیره را از دیگر موفقیت های کتابخانه مرکزی دانشگاه طی سال های اخیر عنوان کرد.
گفتنی است در ادامه منیژه آذر و افسانه حیدری وند کارشناسان کتابخانه مرکزی دانشگاه به ارائه مطالب خود در خصوص موضوع کارگاه پرداختند.

لینک خبر در سایت دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *